By Altis 02 marec 2021

SZĽH spustil koncept krátkodobých kempov pre mládež v Námestove

NÁMESTOVO (SZĽH) – Mládežnícky hokej na Slovensku prežíva mimoriadne náročnú sezónu 2020/21. Keďže pandémia koronavírusu výrazne paralyzovala jeho organizovanú súťažnú štruktúru, Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v druhej polovici minulého týždňa spustil pilotnú časť projektu, ktorého cieľom je v súlade s aktuálnou vyhláškou ÚVZ SR dožičiť hokejovej mládeži opätovný kontakt so športovou konfrontáciou. Stálym dejiskom krátkodobých hokejových kempov, organizovaných formou takzvaných bublín, sa stalo Námestovo.

 

 


Súčasťou pilotného projektu boli mládežnícke družstvá MMHK Nitra, HKM Zvolen a HKM Michalovce, ktorých hráči z juniorskej či dorasteneckej kategórie sú súčasťou tréningového procesu v rámci platnej výnimky pre extraligových účastníkov. Vstup do bubliny v Námestove im umožnil negatívny výsledok RT-PCR testu nie starší ako 24 hodín. Následne absolvovali miniturnaj systémom každý s každým v upravenom zápasovom formáte 3x15 minút. V prípade nerozhodného výsledku nasledovali samostatné nájazdy, po konci každého stretnutia aj doplnkové nájazdy. Na výstup z bubliny museli mať všetci účastníci negatívny výsledok antigénového testu, nie staršieho ako dvanásť hodín. „Veľmi citlivo vnímame a zároveň sa s kolegami na športovom oddelení pravidelne zaoberáme súčasnou situáciou. Všetci dobre vieme, že naša mládež momentálne nemôže organizovane súťažiť. Chceme však, aby športovala, aby emócie, ktoré šport prináša, opäť rezonovali a hráči ich mohli precítiť. Samozrejme, riadime sa aktuálnym znením vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, ktorá určuje, čo všetko musí byť splnené v súvislosti s organizáciou bubliny. Všetky podmienky a opatrenia dodržiavame,“ hovorí Rastislav Konečný zo športového oddelenia SZĽH.

V rámci základných opatrení v bubline je povinné prekrytie horných dýchacích ciest, povinná dezinfekcia rúk a dodržiavanie odstupov. Organizátori navyše pripravili denný harmonogram jednotlivým účastníkom tak, aby sa mimo zápasových konfrontácií nestretali spoločne v zdieľaných priestoroch, ktoré sú pravidelne dezinfikované. „Uvedomujeme si, že súčasná pandemická situácia na Slovensku je veľmi komplikovaná. K príprave podujatia preto pristupujeme maximálne obozretne. Naším zámerom je organizovať takéto bubliny podľa možností na pravidelnej báze a pre viaceré kategórie v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch. Samozrejme, pozorne budeme sledovať vývoj situácie a aktualizáciu platných vyhlášok ÚVZ SR,“ dodal Rastislav Konečný.

Po pilotnom projekte s mládežníkmi Nitry, Zvolena a Michaloviec sú v pláne ďalšie. Záujem zo strany klubov je veľký. „V prvom kole sme oslovili predovšetkým kluby, ktoré disponujú hráčmi v tréningovom procese v rámci platnej výnimky pre Tipos extraligu a SHL. Prihlásenie sa do kempu je však na dobrovoľnej báze. Sme veľmi radi, že záujem je. V podstate každý deň komunikujeme s klubmi ohľadom účasti na ďalších termínoch, kde okrem iného kladieme dôraz na protiepidemiologické opatrenia. Nanešťastie, zatiaľ sme limitovaní kapacitou organizácie takýchto podujatí, všetci však veríme, že situácia sa časom zlepší. SZĽH bude robiť maximum, aby v rámci bublín umožnilo čo najvyššiemu počtu hráčov dostať sa na ľad, do tréningového procesu, ku konfrontáciám medzi jednotlivými družstvami,“ doplnil Rastislav Konečný.

Zdroj: 02.03.2021 | SZĽH/tky

 

Partneri

a všetci ktorí nás podporujú

ALTIS SPORTS RESORT

029 01 Námestovo Priamo pri Oravskej priehrade GPS: 49°22'43.48"N - 19°31'49.68"E
Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov

rezervácie

Pon - Pia NONSTOP +421 (0)43 / 5832 600 +421 (0)904 747 747
Soboty, nedele prijímame iba rezervácie prostredníctvom e-mailu
recepcia@hotelaltis.sk

sme blízko

Bratislava 277km, 2h50m Nitra 222km, 2h45m Trenčín 168km, 2h10m Žilina 87km, 1h30m Banská Bystrica 108km, 1h45m Poprad 122km, 1h45m Košice 241km, 3h20m

novinky

Nepremeškajte akcie, pozvánky a ďalšie novinky. Zadajte váš e-mail a o všetkom sa dozviete medzi prvými.